Jak vybrat správnou odsávačku mateřského mléka 17.3.2022

Jak vybrat správnou odsávačku mateřského mléka

První otázka, která vyvstává při rozhodování o koupi odsávačky je, zda si pořídit manuální (ruční) nebo elektrickou / odsávačku na baterie. Nejprve si popřemýšlejte nad tím, kolik času budete pravděpodobně věnovat odsávání, jak často se chystáte odsávat a na jak dlouhé období.
Cestování s miminkem 15.3.2022

Cestování s miminkem

Máte doma čerstvé miminko, užíváte si první měsíce s ním, pomalu se sžíváte, přitom ale trochu smutně pokukujete po nabídce pobytů či dovolených? Pokud dodržíte určitá pravidla, nic vám nebrání vydat se s ním na pár dní mimo domov.
Miminko a starší sourozenec 28.2.2022

Miminko a starší sourozenec

Očekávání nového přírůstku do rodiny s sebou přináší nejen radost, ale také trochu obavy. Jak zvládneme dvě, případně více dětí? Jak starší sourozenec mladšího přijme? Jak rozdělím svou lásku, čas a pozornost mezi oba sourozence?
Kojenecké ublinkávání aneb co s refluxem 7.2.2022

Kojenecké ublinkávání aneb co s refluxem

Příchod miminka na svět je velká a radostná událost. Rodiče si po devět měsíců představují, jak budou pečovat o klidné, po většinu dne spící a v době bdění usmívající se miminko. Tuto idylku může vážně ohrozit plačící a často ublinkávající děťátko. Na vině může být reflux.
Od mléčné stravy k příkrmům 24.1.2022

Od mléčné stravy k příkrmům

Vhodný čas pro zavádění prvních nemléčných příkrmů dle pediatrů přichází mezi ukončeným 4. až 7. měsícem věku děťátka. Zavedení příkrmů je velkou změnou v jeho stravě - dosud totiž dostávalo pouze tekutou (mateřské nebo kojenecké mléko).
Jak na zeleninové příkrmy 3.1.2022

Jak na zeleninové příkrmy

Zařazování nemléčných příkrmů přináší velké změny - dosud byla strava dítěte založena na mateřském nebo kojeneckém mléce a najednou během pár měsíců dítě ochutná celou řadu nových potravin.
Koupání miminka je rituál 7.12.2021

Koupání miminka je rituál

Koupele miminka se často a ráda účastní celá rodina, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži našich nejmenších při a po koupání?
Použití HPA® Lanolinu 12.11.2021

Použití HPA® Lanolinu

V rámci naší práce v Lansinoh se často setkáváme s nadšenými reakcemi maminek, kterým HPA® Lanolin během kojení velmi pomohl na jejich poraněné a bolestivé bradavky. Ale co s ním uděláte, když už Vaše období kojení skončilo a Vy máte doma zbytek “zázračné fialové mastičky”?

Jak předcházet nachlazení 4.10.2021

Jak předcházet nachlazení

Podzim s sebou přináší nejen krásně zbarvené listí, ale také zvýšený výskyt respiračních onemocnění. Pálení a škrabání v krku, ucpaný nos, bolesti hlavy, únava, horečka - nachlazení dokáže pořádně potrápit dospělého, natož malé děti. Jak můžeme dětem pomoci sami?
Jak správně zařadit nemléčné příkrmy 15.9.2021

Jak správně zařadit nemléčné příkrmy

Odborná doporučení pro zařazování nemléčných příkrmů se v nedávné době výrazně změnila. Jak tedy zařazovat nemléčné příkrmy správně? Zajímá vás, v čem maminky nejčastěji při zařazování příkrmů chybují a proč? Na co se maminky nejčastěji ptají?
Jak na slehnutí hlavičky u miminek 20.8.2021

Jak na slehnutí hlavičky u miminek

Dokonale symetrickou hlavu nemá nikdo na světě. Věděli jste ale, že tvar hlavy u miminek lze do jisté míry ovlivnit? Některé z nich v prvních týdnech po narození upřednostňují vleže jednu stranu hlavičky a snadno tak dojde k její asymetrii. Jak tento jev zmírnit anebo mu dokonce zabránit?